UUDISED/ NEWS     SHOW RESULTS / NÄITUSE TULEMUSED     KUTSIKAD/ PUPPIES     MEIE KOERAD/ OUR TIBETAN MASTIFFS     PILDIPANK/ PHOTOPANK     JUTUNURK     VIIDAD / LINKS     KONTAKT/ KONTACKT       
» MEIE KOERAD/ OUR TIBETAN MASTIFFS » OUR KENNEL FEMALES /Emased koerad » SB PEMA


Status Benevoles Pema
sündinud / born: 28.02.2009
ema / dam: Status Benevoles Hana Mahayana
isa / sire: TianWei YuanYuan

kõrgus height : 65cm

kaal / weight:      48 kg

puusad / hips:  C,C ; küünarliigesed/ elbows: 0,0

silmad kontrollitud - terved / eyes control -healthy 11.11.2011; December 2014

sugupuu/pedigree siin

Nimest: Nimi Pema tuleneb tiibetikeelsest sõnast ja tähendab lootost. 

Päritolu: Meie kenneli pesamuna isa on Hiina päritolu TianWei, kes elab Prahas. Pema on meie kenneli nn. naissoo viienda generatsiooni esindaja. Pema ema on Hana Mahayana, kes on Keili ja Traiku tütar. Keili ema on Lin-Ne ning Lin-Ne ema Lin-Ga kes kõik on meie kenneli koerad. Seega on mulle kui kasvatajale emapoolsete eellaste kõik omadused väga tuntud ja teatud. Samuti Traiku kui vanaisa omadused väga tuttavad. Nii ongi Pema meie kenneli koerte soo jätkaja, kelle verd on värskentatud unikaalse puhastverd Hiinast tiibeti mastifi TianWeiga.  

Välimusest: Pema on keskmist kasvu, jässakas. Eriliselt kauni peaga. Jämeda, hästi täidetud koonu ja ilusa üleminekuga otsmikule. Pema on väga kaunite ja enim ihaldatud kasuka ja selle värvidega - sügavmust pähklipruuniga. Pemal on  kaunis lakk ja lopsaka karvkattega uhke saba. Tal on kerge ja vaba, pisut kassilik liikumine, mis on pehme ja nõtke.  

Iseloomust:  Pema südant ei olnud kerge võita. Ta oli kaua justkui oma maailmas ja hoidus eemale. Koos läbielatud rasked momendid lähendasid samm sammu haaval väga pikkamööda. Nüüdseks on ta ülimalt lojaalne ja äraostmatu. Tema iseloomuomaduseks on olla eriti ettevaatlik võõraste suhtes ja ta on nendega umbusklik. Ta justkui teaks see olend on kõige salakavalam ja ohtlikum. Ta ei ole iial uudishimulik vöörastega nagu näiteks Tenku, Traiku  või Keili. Samas ei ole ta kunagi agressivne ega ründaja. Ta hoiab kindlalt võõraga distantsi. Seega on ta erakordselt hea valvur ja sobilik meie ühiskonda. Ta ei kipu iial oma kodust omavoliliselt välja. Täpselt nii nagu tema vanaisa Traikut nii tuli ka teda õpetada kodust väljas käimisega. Kui Pema saaks valida, kas minna jalutama või olla kodus, siis valiks ta sagedamini viimase.Ta on väga oma kodu armastav ja pere hoidev. Pema on sõbralik teiste koertega ja sobib ideaalselt suurde kennelisse. Temal ei teki iial tülisid ega kakluseid söögi ega positsiooni pärast karja hierarhias. Seega on ta iseloomult oma ema, vanaema ja vanavanaema moodi- ääretult tasakaalukas ja leplik.
Aastate möödudes olen aru saanud, et Pemat iseloomustab ilmekalt vanasõna -vaga vesi sügav põhi. Kuigi Pema on näiliselt vaikne ja tagasihoidlik, siis äkki üllatas ta mind kuidas ta oskab oma õiguste eest karjas seista. Ta ei karda välku ega pauku, kui tal leiab et talle on ülekohut tehtud ja on vaja ennast kehtestada. Olgugi, et Pretty on meie koertekarja kõrgemal positsioonil, siis Pema ei karda Prettyle vastu hakata. Üllatuseks Pretty aktsepteerib noort ja väikest Pemat. Kord tahtsin ühe täiskasvanud isase tiibeti mastifi hambumust kontrollida. See isane koer ründas mind. Pema ei kõhelnud hetkegi, ta leidis et peab oma perenaise kaitseks välja astuma ja hüppas sellele koerale maruliselt otse pähe. Kuna see käitumine oli sellele isasele koerale väga ootamatu, siis olin hetkega jälle olukorra peremees ja vaatasin uuesti hambumust. Nüüd see isane koer jöllitas silmad punnis vaid Pemat ja ta ei julenud mind enam rünnata, sest Pema seisis minu kõrval ja jälgis isast pingsalt ning ilmselt oli Pema silmis hoiatus. Olin sel hetkel Pema üle ülimalt uhke. Nii väike aga nii kartmatu! Minu eest on niiviisi seisnud varem ka Erni ja Traiku. See on selline tunne mida ei saagi kirjeldada- väga eriline justkui oleksid saanud hindamatu kingituse. Sellistel hetkedel saad aru, milline hea side on sul tekkinud oma koeraga.
Pema on õrnahingeline ja armastab hellitusi. Ta poeb põue või sülle kui väike laps. Ta võib tunde ja tunde nautida peremehe lähedust. Pema on õpihimuline ja väga kiire taibuga, tõeliselt väga eriline koer. 

 Pema on väga paljude meie kodulehe külastajate lemmik!

Lisaks/  You can found more photos about Pema in the follow picture banks

Information about P litter and pictures about parent HERE; P pesakonnast ja vanematest SIIN


Pema 2011-2014 PILDIPANK-PhotoBank


 Pema 2010 pildipank PhptpBank

 
Pema pildipank 2009 kutsika-iga -Pema childhood

"P" PESAKOND 2009 /All about "P" litter 2009


Pema on meie kenneli kolme pesakonna  S 2012, T 2013 ja V 2015 ema.

Pema is our kennel three litter S 2012, T 2013 and V 2015 mother.

Pema "S" pesakond 2012 /"S" litter 2012

Pema T pesakond 2013 / Pema T litter 2013


Pema V pesakond / V litter 2015
   OUR KENNEL FEMALES /Emased koerad
      FREYA
      LEXI
      RUFI
      SB TADAME
      SB ZHEN ZHU
      SB PEMA
         Pema noorukina pildipank 2010
         Pema kutsikana 2009 pildipank
         Pema pildipank 2011-2016
         Pema 2013 T Pesakond
         Pema
         Pema 2013
         Pema V pesakond / litter 2015
      PRETTY
      SB HANA MAHAYANA
      SB KEILI
   OUR KENNEL MALES / MEIE ISASED KOERAD
   Living in memories /ELAVAD MÄLESTUSTES
design by tiger.ee